Nasze Talenty

Nagrody i wyróżnienia zdobyte w konkursach fotograficznych  przez członków UTW w 2016 roku.

W 2016 roku słuchacze UTW uczestniczący w warsztatach fotograficznych przy UTW oraz OEA MOK zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych. Niżej podajemy konkursy i nazwiska naszych słuchaczy, którzy otrzymali nagrody oraz zapraszamy do obejrzenia Fotogalerii nagrodzonych zdjęć.

Ziemia Piotrkowska – moja mała ojczyzna w obiektywie.
Konkurs organizowany przez Starostwo Piotrkowskie.

I nagroda - Grażyna Teodorczyk-Piejek, zdjęcie nr 1 Mierzyn wieczorową nocą.
Wyróżnienie - Róża Lesińska, zdjęcie nr 2

Przyroda Łódzkiego – LUBIĘ TO.
Konkurs organizowany przez Piotrkowskie Stowarzyszenie 21.

Wyróżnienia:

Róża Lesińska, zdjęcie nr 3
Stanisław Jakubczak, zdjęcie nr 4
Bożena Gęgotek, zdjęcie nr 5

Cudze chwalicie swego nie znacie - najpiękniejsze zakątki osiedla Wierzeje oraz okolic. Konkurs organizowany przez Radę osiedla Wierzeje w Piotrkowie Tryb.

Wyróżnienie – Stanisław Jakubczak, zdjęcie nr 6  Osiedle za wielką wodą

Cały Piotrków w kwiatach - 2016.
46 edycja konkursu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.

kategoria I

nagrody:

II nagroda – Alicja Petruzela, zdjęcia nr 7,8,9,10
III nagroda – Róża Lesińska, zdjęcia nr 11,12
III nagroda - Bożena Gęgotek, zdjęcia nr 13, 14,15
wyróżnienie - Dorota Nitecka, zdjęcie nr 16

kategoria II nagrody:

I nagroda – Stanisław Jakubczak, zdjęcia 17, 18,

Fotografie wyjątkowych miejsc Sulejowa i okolic.
Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Sulejów dla Pokoleń.

I nagroda - Bożena Gęgotek, zdjęcie nr 19,  to zdjęcie zostało też pokazane na pocztówce wydanej przez Pocztę Polską

Wszystkie nagrodzone zdjęcia można obejrzeć
TUTAJ

Tekst: M.Hińcza

05 stycznia 2016 r.

W dniach 5–10 października 2016 roku członkowie UTW prezentowali na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego – Filia w Piotrkowie Tryb. swoje prace na wystawie fotograficznej - "Mało znane zabytki i zakątki Polski".

Na naszym UTW działają dwa koła fotograficzne: od 2009 roku koło Foto-Pasjonatów /dla zaawansowanych/ a od 2013 roku koło Foto-UTW /warsztaty/. Nasi słuchacze uczestniczą również w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Ośrodek Edukacji Artystycznej - MOK. W ubiegłych latach fotograficy UTW zdobywali liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach organizowanych w Piotrkowie, powiecie piotrkowskim i województwie łódzkim.

Na wystawie "Mało znane zabytki i zakątki Polski" swoje prace prezentowali słuchacze UTW:

Teresa Adamus, Jolanta Biłek, Barbara Frańczak, Bożena Gęgotek, Stanisław Jakubczak, Maria Krawiec-Hińcza, Anna Kruszyna, Róża Lesińska, Wanda Michalska, Dorota Nitecka, Alicja Petruzela, Grażyna Teodorczyk-Piejek.

Zdjęcia prezentowane na wystawie pokazujemy w Fotogalerii.

Tekst: M.Hińcza

31 października 2016 r.