Nasze Talenty

"Piotrków – nasze miasto" to tytuł wystawy fotograficznej członków koła UTW Foto-Pasjonaci. Wystawa prezentowana była na Pikniku Integracyjnym, który odbył się 14 czerwca 2017 roku oraz będzie prezentowana na Rynku Trybunalskim na Imieninach Piotrkowa. Swoje zdjęcia na wystawie zaprezentowali: Alicja Petruzela, Bożena Gęgotek, Dorota Nitecka, Grażyna Piejek, Róża Lesińska, Stanisław Jakubczak oraz Teresa Adamus.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć członków grupy. Zdjęcia zostały ułożone alfabetycznie, wg. nazwisk autorów.

Teresa Adamus

Bożena Gęgotek

Stanisław Jakubczak

Róża Lesińska

Dorota Nitecka

Alicja Petruzela

Grażyna Piejek

14 czerwca 2017 r.

Alicja Petruzela – członek UTW od 2009 roku, były skarbnik Zarządu Stowarzyszenia. Gdy przeszła na emeryturę po 30 latach intensywnej pracy zawodowej znalazła czas na rozwijanie swoich pasji i zamiłowań. I tak rozpoczęła się jej "przygoda" z haftem i fotografią. Jest członkiem Koła Foto-Pasjonatów UTW i Klubu Seniora OEA  MOK  w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie na warsztatach doskonali swoje talenty. Jej prace biorą udział w konkursach i pokazywane są na licznych wystawach, gdzie otrzymuje nagrody i wyróżnienia.

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII prezentującej zdjęcia jej haftowanych obrazów prezentowanych na wystawie "Obrazy haftem malowane" w OEA MOK w grudniu 2016 roku.

Foto: A. Petruzela

15 kwietnia 2017 r.

W wrześniu 2016 roku w Małej Galerii Ośrodka Działań Artystycznych członkowie Koła Foto-Pasjonatów UTW, uczestnicy warsztatów fotograficznych OEA MOK prezentowali swoje prace na wystawie pt. "Wrocław i krasnale w obiektywie".

15 marca 2017 r.

Na wystawie fotograficznej pt. "Kapliczki" członkowie koła Foto-Pasjonaci UTW – uczestnicy warsztatów fotograficznych OEA  MOK prezentowali swoje prace w lipcu 2016, w Centrum Idei Ku Demokracji, a w grudniu 2016 w OEA MOK.

15 lutego 2017 r.

Nagrody i wyróżnienia zdobyte w konkursach fotograficznych  przez członków UTW w 2016 roku.

W 2016 roku słuchacze UTW uczestniczący w warsztatach fotograficznych przy UTW oraz OEA MOK zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych. Niżej podajemy konkursy i nazwiska naszych słuchaczy, którzy otrzymali nagrody oraz zapraszamy do obejrzenia Fotogalerii nagrodzonych zdjęć.

Ziemia Piotrkowska – moja mała ojczyzna w obiektywie.
Konkurs organizowany przez Starostwo Piotrkowskie.

I nagroda - Grażyna Teodorczyk-Piejek, zdjęcie nr 1 Mierzyn wieczorową nocą.
Wyróżnienie - Róża Lesińska, zdjęcie nr 2

Przyroda Łódzkiego – LUBIĘ TO.
Konkurs organizowany przez Piotrkowskie Stowarzyszenie 21.

Wyróżnienia:

Róża Lesińska, zdjęcie nr 3
Stanisław Jakubczak, zdjęcie nr 4
Bożena Gęgotek, zdjęcie nr 5

Cudze chwalicie swego nie znacie - najpiękniejsze zakątki osiedla Wierzeje oraz okolic. Konkurs organizowany przez Radę osiedla Wierzeje w Piotrkowie Tryb.

Wyróżnienie – Stanisław Jakubczak, zdjęcie nr 6  Osiedle za wielką wodą

Cały Piotrków w kwiatach - 2016.
46 edycja konkursu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.

kategoria I

nagrody:

II nagroda – Alicja Petruzela, zdjęcia nr 7,8,9,10
III nagroda – Róża Lesińska, zdjęcia nr 11,12
III nagroda - Bożena Gęgotek, zdjęcia nr 13, 14,15
wyróżnienie - Dorota Nitecka, zdjęcie nr 16

kategoria II nagrody:

I nagroda – Stanisław Jakubczak, zdjęcia 17, 18,

Fotografie wyjątkowych miejsc Sulejowa i okolic.
Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Sulejów dla Pokoleń.

I nagroda - Bożena Gęgotek, zdjęcie nr 19,  to zdjęcie zostało też pokazane na pocztówce wydanej przez Pocztę Polską

Wszystkie nagrodzone zdjęcia można obejrzeć
TUTAJ

05 stycznia 2016 r.

W dniach 5–10 października 2016 roku członkowie UTW prezentowali na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego – Filia w Piotrkowie Tryb. swoje prace na wystawie fotograficznej - "Mało znane zabytki i zakątki Polski".

Na naszym UTW działają dwa koła fotograficzne: od 2009 roku koło Foto-Pasjonatów /dla zaawansowanych/ a od 2013 roku koło Foto-UTW /warsztaty/. Nasi słuchacze uczestniczą również w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Ośrodek Edukacji Artystycznej - MOK. W ubiegłych latach fotograficy UTW zdobywali liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach organizowanych w Piotrkowie, powiecie piotrkowskim i województwie łódzkim.

Na wystawie "Mało znane zabytki i zakątki Polski" swoje prace prezentowali słuchacze UTW:

Teresa Adamus, Jolanta Biłek, Barbara Frańczak, Bożena Gęgotek, Stanisław Jakubczak, Maria Krawiec-Hińcza, Anna Kruszyna, Róża Lesińska, Wanda Michalska, Dorota Nitecka, Alicja Petruzela, Grażyna Teodorczyk-Piejek.

Zdjęcia prezentowane na wystawie pokazujemy w Fotogalerii.

31 października 2016 r.